•  - Obrazek 1 UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

W piątek 22 czerwca w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. W uroczystości zakończenia roku szkolnego udział wzięli uczniowie, rodzice, nauczyciele oraz goście. Po odśpiewaniu hymnu narodowego, wszystkich zgromadzonych przywitała pani dyrektor Anna Michalak. W uroczystym apelu udział wziął Przewodniczący Rady Gminy Baranowo p. Janusz Obrębski.

Po przemówieniu pani dyrektor, uczniowie klasy II gimnazjum pożegnali swoich starszych kolegów. Następnie po raz ostatni zaprezentowali się trzecioklasiści w swoim programie artystycznym przygotowanym pod kierownictwem wychowawcy p. Leszka Tańskiego.  Absolwenci w sposób humorystyczny ukazali swoje gimnazjalne lata. Na zakończenie swojego wystąpienia podziękowali symbolicznymi upominkami nauczycielom i pracownikom obsługi.

•  - Obrazek 1      W dniu 8 czerwca 2018 31 uczniów brało udział w warsztatach „Ginące zawody”, zorganizowanych przez Związek Kurpiów.  Zajęcia odbywały się w skansenie kurpiowskim w Kadzidle. Można było zobaczyć jak kiedyś mielono zboże w żarnach, wypiekano chleb, tkano płótno. Itp. Uczniowie spróbowali też swoich sił w robieniu kwiatów z bibuły, rzeźbieniu w mydle i drewnie, oraz mogli nauczyć się haftu kurpiowskiego. Warsztaty dostarczyły wielu informacji na temat dawnego życia Kurpiów .

•  - Obrazek 1   Wieczorem  3 czerwca 2018 roku grupa 31 uczniów wraz z opiekunami wyjechała by zdobywać górskie szczyty. Po całonocnej podróży dotarliśmy na nocleg w Zębie koło Zakopanego. Zjedliśmy śniadanie i wyruszyliśmy pieszo na Gubałówkę. Pogoda nam dopisała i tam mogliśmy podziwiać panoramę gór. Potem zjechaliśmy wagonikiem na dół i rozpoczęło się kupowanie pamiątek. Po wydaniu prawie wszystkich pieniędzy wjechaliśmy z powrotem na Gubałówkę i wyruszyliśmy na miejsce noclegu. Dojść nam było bardzo trudno, co było skutkiem nieprzespanej nocy i pieszej wędrówki. Zmęczenie dało się wszystkim we znaki.

•  - Obrazek 1   29 maja, dla uczczenia stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości, odbył się Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Ojczyzna w moim sercu” zorganizowany przez Bibliotekę Szkoły Podstawowej w Baranowie. Naszą szkołę reprezentowała sześcioosobowa grupa, która znalazła się wśród najlepszych recytatorów poezji patriotycznej.  Oto wyróżnieni:

- w kategorii klas I-III – I miejsce zajęła ucz. klasy II – Emilia Koziatek;

- w kategorii klas IV-VI – II miejsce zajęła ucz. klasyV – Wiktoria Drężewska, a wyróżnienie otrzymała Laura Olender z klasy V;

Podręczniki szkolne 2017/2018

ZESTAW PODRĘCZNIKÓW DLA SZKOŁY PODSTAWOWEJ I GIMNAZJUM - ROK SZKOLNY 2017/2018