•  - Obrazek 1        Żywa lekcja historii  "Ku Niepodległej"

15 stycznia w naszej szkole gościli artyści Agencji Widowisk Historycznych „Arkona” z Torunia. Tym razem zaprezentowali spektakl „Od powstania listopadowego do odzyskania Niepodległości”. Treść tej żywej lekcji historii obejmowała informacje dotyczące czasów Polski pod zaborami oraz ukazywała dążenia niepodległościowe Polaków. Nasi uczniowie mieli możliwość obejrzenia pokazu walki na szable i bagnety, wzięcia udziału w punkcie poborowym – rekrutacji Legionistów Piłsudskiego oraz przemarszu i pokazie musztry.

• Znalezione obrazy dla zapytania wośp logo

INFORMACJA Z ORGANIZACJI I PRZEBIEGU

XXVII FINAŁU WOŚP

W SZKOLE PODSTAWOWEJ W ZAWADACH

Kolejny raz w Szkole Podstawowej w Zawadach został utworzony Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Współorganizatorem sztabu był Samorząd Uczniowski naszej szkoły oraz Szkoła Podstawowa w Jastrząbce.

Wolontariuszami zostali ochotnicy z klasy VII, VIII oraz III gimnazjum: Marlena Łaszczewska, Amelia Gałązka, Urszula Kita, Patrycja Drężewska, Patrycja Koziatek, Wiktoria Koziatek, Kinga Tabaka, Aleksandra Funk, Nadia Burlińska, Paweł Koziatek, Karolina Banul, Patrycja Młynarska, Damian Zygmunt, Hubert Parzych, Julia Duszak, Milena Parzych, Kinga Koziatek, Wiktor Gajek.

•  - Obrazek 1     Konkurs zorganizowany przez Samorząd Uczniowski z okazji Świąt Bożego Narodzenia został rozstrzygnięty. Uczniowie mogli składać swoje prace do dnia 12 grudnia w następujących kategoriach:

Klasy I – III szkoły podstawowej – karta świąteczna,

Klasy IV – V szkoły podstawowej – ozdoba świąteczna,

Klasy VI – VIII szkoły podstawowej i klasa III gimnazjum-  stroik bożonarodzeniowy.

W konkursie wzięło udział 37 uczniów. Wszystkie prace zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym, aby pozostali uczniowie mogli je obejrzeć. Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród odbyło się w dniu 17 grudnia.

•  - Obrazek 1   6 grudnia w naszej szkole odbyły się Mikołajki.  W tym dniu wszystkie klasy, a w nich grzeczne dzieci, odwiedzili dwaj Mikołaje z workiem pełnym prezentów dla najmłodszych i słodyczy dla starszych dzieci.