•  - Obrazek 1   Dnia 16 maja 2018 roku już po raz kolejny zawitało do naszej szkoły studio artystyczne „Akada” z Suwałk z przedstawieniem teatralnym pt. „Fredi przepędza lenia”. Aktorzy poprzez zabawę zachęcali uczniów do nauki.

•  - Obrazek 1    14 maja 2018 roku naszą szkołę odwiedziła grupa artystyczna „Rekonstrukto”, która przedstawiła specjalny program upamiętniający 123 lata walki o wolność Narodu Polskiego z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Zaprezentowano:

- wesołą lekcję historii, upamiętniającą dążenia niepodległościowe;

- stroje z epoki (szwoleżer, powstaniec, kosynier, oficer I brygady Legionów Polskich);

- kolekcję replik broni używanych przez powstańców i w I wojnie światowej.

Omówiono:

- powstania narodowe – kościuszkowskie, okres Księstwa Warszawskiego, listopadowe, styczniowe, I wojna światowa;

•  - Obrazek 1   Wyjazd do Mikołajek.

W dniu 10 maja 2018 roku uczniowie naszej szkoły mieli okazję na odrobinę sportu i rekreacji. A wszystko za sprawą wyjazdu do Mikołajek na basen „Tropikana” w Hotelu Gołębiewskim. Pływanie, nurkowanie, gry i zabawy w wodzie sprawiły, że dzieci wróciły z wycieczki w wyśmienitych humorach. Organizatorami wycieczki byli: Olga Nasiadka, Krystyna Pieńkos, Andrzej Symołon, Anna Płoska.

•  - Obrazek 1     8 maja w rocznicę śmierci patrona  -  Aleksandra Kopcia -  odbyło się święto szkoły. Po czterech godzinach lekcyjnych uczniowie zgromadzili się na boisku „ Orlik”. Na początku  zaprezentowano najważniejsze wydarzenia  z życia i działalności patrona, przybliżono sylwetkę wieloletniego działacza i kierownika tej szkoły. W dalszej części miały miejsce gry i zabawy sportowe. Dzieci brały udział w różnych konkursach. Dzięki ciekawym rekwizytom,  podczas rywalizacji było wiele śmiechu i humoru, a w nagrodę otrzymywali  słodkie upominki. Najwięcej radości jednak dostarczyła  konkurencja przeciągania liny: nauczyciele – uczniowie. W miłych  nastrojach zakończyliśmy to świętowanie.

•  - Obrazek 1   Spotkanie z ekologiem.

26 kwietnia 2018 roku uczniowie klas IV-VII spotkali się z ekologiem na zajęciach warsztatowych pt. „Po co nam bagno czyli o znaczeniu siedlisk podmokłych w retencji wody”. Zajęcia były przygotowane zgodnie z programem „Przyjaciel natury – edukacja mieszkańców obszarów NATURA 2000”.

Orlik 2012

„Orlik 2012" przy Zespole Szkół w Zawadach

ORLIK JUŻ OTWARTY!!!!!

Zawady 51

Chętne osoby do korzystania z kompleksu boisk prosimy o kontakt z Animatorem Sportu pod numerem telefonu:  505-251-760 lub osobiście na Orliku przy Zespole Szkół w Zawadach. Zapraszamy!!!

Godziny otwarcia boisk:

25.03.2013 – 30.03.2013r.

Poniedziałek:      12.00 – 17.00

Wtorek:              12.00 – 17.00

Środa:                 12.00 – 17.00

Czwartek:           12.00 – 17.00

Piątek:                 12.00 – 17.00

Sobota:                Na rezerwację.

Uwaga!!! Godziny otwarcia mogą być zmienione przez Animatora Sportu z powodu złych warunków atmosferycznych lub zainteresowania korzystaniem z boisk w innych godzinach.

Rezerwacja osobiście lub pod numerem: 505251760

UWAGA UCZNIOWIE!!!

Od  02.04.2013 roku na „Orliku” będą organizowane zajęcia z piłki nożnej dla dziewcząt i chłopców ze szkoły podstawowej i gimnazjum (wtorki lub czwartki). Warunkiem utworzenia grupy do zajęć jest ogólna liczba minimum 10 osób.  Więcej informacji w pokoju Animatora Sportu na „Orliku”.

Regulamin korzystania z boisk sportowych.docx