Nawigacja

Aktualności

 • - Obrazek 1   Dnia 16 maja 2018 roku już po raz kolejny zawitało do naszej szkoły studio artystyczne „Akada” z Suwałk z przedstawieniem teatralnym pt. „Fredi przepędza lenia”. Aktorzy poprzez zabawę zachęcali uczniów do nauki.

 • - Obrazek 1    14 maja 2018 roku naszą szkołę odwiedziła grupa artystyczna „Rekonstrukto”, która przedstawiła specjalny program upamiętniający 123 lata walki o wolność Narodu Polskiego z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Zaprezentowano:

  - wesołą lekcję historii, upamiętniającą dążenia niepodległościowe;

  - stroje z epoki (szwoleżer, powstaniec, kosynier, oficer I brygady Legionów Polskich);

  - kolekcję replik broni używanych przez powstańców i w I wojnie światowej.

  Omówiono:

  - powstania narodowe – kościuszkowskie, okres Księstwa Warszawskiego, listopadowe, styczniowe, I wojna światowa;

 • - Obrazek 1   Wyjazd do Mikołajek.

  W dniu 10 maja 2018 roku uczniowie naszej szkoły mieli okazję na odrobinę sportu i rekreacji. A wszystko za sprawą wyjazdu do Mikołajek na basen „Tropikana” w Hotelu Gołębiewskim. Pływanie, nurkowanie, gry i zabawy w wodzie sprawiły, że dzieci wróciły z wycieczki w wyśmienitych humorach. Organizatorami wycieczki byli: Olga Nasiadka, Krystyna Pieńkos, Andrzej Symołon, Anna Płoska.

 • - Obrazek 1     8 maja w rocznicę śmierci patrona  -  Aleksandra Kopcia -  odbyło się święto szkoły. Po czterech godzinach lekcyjnych uczniowie zgromadzili się na boisku „ Orlik”. Na początku  zaprezentowano najważniejsze wydarzenia  z życia i działalności patrona, przybliżono sylwetkę wieloletniego działacza i kierownika tej szkoły. W dalszej części miały miejsce gry i zabawy sportowe. Dzieci brały udział w różnych konkursach. Dzięki ciekawym rekwizytom,  podczas rywalizacji było wiele śmiechu i humoru, a w nagrodę otrzymywali  słodkie upominki. Najwięcej radości jednak dostarczyła  konkurencja przeciągania liny: nauczyciele – uczniowie. W miłych  nastrojach zakończyliśmy to świętowanie.

 • - Obrazek 1   Spotkanie z ekologiem.

  26 kwietnia 2018 roku uczniowie klas IV-VII spotkali się z ekologiem na zajęciach warsztatowych pt. „Po co nam bagno czyli o znaczeniu siedlisk podmokłych w retencji wody”. Zajęcia były przygotowane zgodnie z programem „Przyjaciel natury – edukacja mieszkańców obszarów NATURA 2000”.

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa im. Aleksandra Kopcia w Zawadach
  Szkoła Podstawowa im. Aleksandra Kopcia w Zawadach
  Zawady 51, 06-320 Baranowo
 • tel. 29 751 24 22
  fax 29 751 24 22

Galeria zdjęć