•  - Obrazek 1    W dniu 01.10.2018r w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji dziewczęta z klasy III gimnazjum przygotowały część artystyczną. Po złożeniu życzeń, chłopcy brali udział w różnych konkursach popisując się umiejętnością śpiewu i tańca. Życzenia złożyła również pani Dyrektor w imieniu kobiecej części naszej społeczności. Dalsza część uroczystości odbywała się w klasach, gdzie chłopcy otrzymali prezenty i życzenia od koleżanek z klasy. W miłej i wesołej atmosferze upłynął nam cały dzień.

•  - Obrazek 1    Dożynki Gminno-Parafialne w Baranowie

W dniu 09.09.2018r. uczniowie kl. VI i VII szkoły podstawowej i kl. III gimnazjum w Zawadach uczestniczyli w uroczystościach Dożynkowych w Baranowie. Udział w Dożynkach wziął Poczet Sztandarowy naszej szkoły w składzie: Radosław Kołodziejczyk, Damian Zygmunt,Patrycja Drężewska, Milena Parzych, Julia Duszak i Kinga Koziatek. Jak co roku dzieci niosły kosz z darami w składzie: Wiktoria Drężewska i Aleksandra Funk.

•  - Obrazek 1    W poniedziałek 3 września w naszej szkole nastąpiła inauguracja roku szkolnego 2018/2019. Po uroczystym wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego, głos zabrała pani dyrektor. Serdecznie powitała wszystkich zebranych i wygłosiła okolicznościowe przemówienie.
    W dalszej części w 79 rocznicę wybuchu II wojny światowej został zaprezentowany   montaż słowno – muzyczny. Uczniowie na tle dekoracji ukazującej  obrazy zniszczonej Polski-  przybliżyli wydarzenia II wojny światowej. Poprzez odpowiednio dobrane piosenki został ukazany dramatyzm tamtych dni. Towarzyszyły temu  chwile refleksji, oby taki wrzesień nigdy się nie powtórzył.

•  - Obrazek 1    Drodzy Uczniowie i Rodzice!

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 odbędzie się 3 września 2018r. o godzinie 900

HISTORIA SZKOŁY W ZAWADACH

W 1920 roku po raz pierwszy na piaszczystej ziemi kurpiowskiej jako jedna z nielicznych zaczęła funkcjonować Powszechna Szkoła w Zawadach. Mieściła się w zwykłej wiejskiej chacie. Na wyposażenie tej szkoły składały się zwykłe ławy i stoły z drewna wykonane przez tutejszą ludność. W okresie międzywojennym szkoła rozwijała się bardzo dobrze, gdyż liczba uczniów wzrastała znacząco. W 1922- 15 uczniów, 1927- 60 uczniów a w 1939- 180 uczniów. W okresie II wojny światowej szkoła nie funkcjonowała. Po wyzwoleniu Kurpiowszczyzny spod okupacji hitlerowskiej na początku 1945r. nauczyciele przy pomocy społeczeństwa zaczęli uruchamiać pierwsze szkoły. Pierwsze zajęcia w szkole w Zawadach odbyły się już w lutym 1945 roku. W dalszym ciągu szkoła mieściła się w prywatnej izbie. Warunki nadal były bardzo trudne a liczba uczniów znacząco wzrastała. Dzieci siedziały przy zwykłych stołach i ławkach, które zostały jeszcze sprzed wojny. Pisały na bardzo różnych kartkach powydzieranych ze starych zeszytów. Brak było również atramentu do pisania, piór, książek, była do pisania tablica z desek. W izbach lekcyjnych było zimno, ponieważ nie było czym palić. Dzieci z domu według kolejności alfabetycznej przynosiły drewno aby można było napalić w piecu. Warunki pracy szkoły w Zawadach były bardzo trudne.
W 1962 roku została oddana do użytku nowa szkoła "Tysiąclatka" jak na tamte lata była to szkoła piękna, duża, przestrzenna z bogatym wyposażeniem. Nowa szkoła wpłynęła pozytywnie na wieś Zawady. Wzrósł prestiż mieszkańców i miejscowości w regionie. Szkoła stała się ośrodkiem życia oświatowego, społecznego i kulturowego oraz miejscem spotkań mieszkańców. Wpłynęła na poprawę wyników dydaktycznych i wychowawczych oraz na lepszą działalność zespołu pieśni i tańca kultywującego artystyczne tradycje regionu kurpiowskiego. W tym budynku mieści się obecnie dzisiejsza Szkoła Podstawowa i Gimnazjum w Zawadach.
W szkole tej podjęto generalne remonty wewnątrz i zewnątrz budynku. Została również dobudowana część budynku dla zespołu kurpiowskiego. Szkoła posiada nowo powstałe obiekty sportowe, boisko wielofunkcyjne do piłki: ręcznej, siatkowej, koszykowej, nożnej oraz tenisa ziemnego. Zespół Szkół w Zawadach został powołany w dniu 1 września 2003r. W jego skład wchodzi szkoła podstawowa i publiczne gimnazjum. Budynek szkoły został oddany do użytku 1962r., dzięki ogromnemu zaangażowaniu ówczesnego kierownika szkoły podstawowej Aleksandra Kopcia, wielkiego działacza i miłośnika kurpiowszczyzny, a od czerwca 1995r. również jej patrona. Publiczne Gimnazjum w Zawadach zostało utworzone 15 kwietnia 1999r. Obecnie nad organizacją pracy szkoły i jej działalnością czuwa dyrektor, Pani Anna Michalak. Szkoła posiada 13 sal lekcyjnych, salę gimnastyczną i 2 nowoczesne pracownie komputerowe. Od niedawna może się również pochwalić monitoringiem, dzięki któremu możliwe jest jeszcze lepsze zapewnienie bezpieczeństwa na jej terenie. Obecnie do placówki uczęszcza około 190 uczniów, którzy zawsze aktywnie uczestniczą w życiu szkoły. Część z nich jest również członkami Zespołu Kurpiowskiego "Pod Borem"z Zawad, który w swojej działalności odnosi duże sukcesy. Szkoła w Zawadach chce być miejscem,w którym każdy uczeń znajdzie dla siebie coś interesującego. Uczniowie mogą tu poszerzać wiedzę z zajmujących ich dziedzin, rozwijać zdolności, odkrywać pasje oraz spędzać miło wolny czas.

Widok dawnej szkoły

Widok dzisiejszej szkoły