• Nasz profil

• Zespół Kurpiowski "Pod Borem"

• Część uczniów Zespołu Szkół w Zawadach należy do Kurpiowskiego Zespołu "Pod borem"., który działa pod patronatem GOKSiR w Baranowie. Kierownikiem zespołu jest pan Edward Koziatek. Próby młodszego zespołu odbywają się dwa razy
            w tygodniu, a starszego raz w tygodniu. Zespół odnosi wiele sukcesów. zajmuje czołowe miejsca na konkursach regionalnych, powiatowych i ogólnoplskich. Uświetnia swoim repertuarem uroczystości szkolne, gminne itp.
            W swoim repertuarze ma nie tylko pieśni i tańce kurpiowskie, ale również pieśni patriotyczne i żołnierskie oraz kolędy i pastorałki.

Występy Zespołu Kurpiowskiego "Pod Borem"

W dniu 19 czerwca 2011 roku podczas XVII Ogólnopolskich Dni Kultury Kurpiowskiej w Nowogrodzie,
            kurpiowski zespół dziecięcy  z Zawad zajął I miejsce w swojej kategorii.