21 marca w Lelisie rozegrano I rundę eliminacyjną turnieju piłkarskiego Coca Cola Cup 2016.
21 marca w Lelisie rozegrano I rundę eliminacyjną turnieju piłkarskiego Coca Cola Cup 2016.
Wyniki konkursu „Gaik wiosenny”
W dniu 22 marca podczas obchodów „Święta wiosny” został rozstrzygnięty konkurs na „Gaik wiosenny”. Cieszymy się z ogromnego zaangażowania uczniów i wychowawców, gdyż każda klasa przygotowała piękną pracę konkursową. W związku z tym postanowiliśmy przyznać tylko I i II miejsca i nagrodzić wszystkie klasy dyplomami a każdego ucznia drobnym upominkiem.
Pierwsze miejsca za pomysł, wykonanie i elementy typowo wiosenne w gaiku otrzymują klasy:
„0”, „I” szk. Podstawowej i II gimnazjum.
Pozostałe klasy zajęły II miejsce.
Gratulujemy- Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego
PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY w naszej szkole przebiegł pod hasłem „Mam talent”. Po trzech godzinach lekcyjnych uczniowie klasy III gimnazjum wcielili się w role nauczycieli, obsługi, pań kucharek i zamienili się z dotychczasowymi pracownikami szkoły na jedną godzinę lekcyjną zadaniami. W tym czasie najmłodsi wyszli na boisko, aby pożegnać zimę – spalili MARZANNĘ przygotowaną przez uczennicę klasy III szkoły podstawowej, gdyż pogoda jak na tę porę roku nie była zbyt ciekawa. Chwilę potem na niebie pojawił się klucz dzikich gęsi i bocian, a w ręku nauczycielki piękny kolorowy gaik. Po tych niezwykłych symbolach wiosny wiedzieliśmy, że zima już do nas nie wróci. Następie wszyscy uczniowie szkoły wraz z nauczycielami spotkali się na sali gimnastycznej, aby dalej wspólnie się bawić.
Najpierw zostały wręczone nagrody za udział w konkursie„Gaik wiosenny” i konkursie recytatorskim poezji ks. Jana Twardowskiego. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni. Następie odbył się konkurs „Mam talent”. Cieszy nas to, że tak wiele osób zaprezentowało nam swoje możliwości. Wśród uczestników byli zarówno najmłodsi jak i ci najstarsi. Repertuar również zaskoczył widownię. Usłyszeliśmy piosenki z różnych gatunków muzycznych i w różnych językach. Oto lista uczestników:
-Marysia Święcka – Leśny Ludek
- Aleksander Funk i Patrycja Olender – klasa „0”
- Niedźwiecka Zuzanna i Gajek Marta – klasa II
- Zadrożna Amelia, Zdrożna Maja i Kita Magdalena – klasa II
- Olender Laura-klasa III
- Drężewska Wiktoria – klasa III
- Gajek Wiktor – klasa V
- Drężewska Patrycja – klasa VI
- Łaszczewska Marlena i Parzych Milena – klasa VI
- Lejk Anna – klasa II gimnazjum
- Partycja Koziatek, Katarzyna Suchecka, Joanna Orzoł, Karina Prusaczyk– klasa III gimnazjum.
Wszystkim wykonawcom serdecznie gratulujemy.
Następnie odbył się turniej wiedzy z zakresu przyrody. Rywalizowały ze sobą trzy drużyny. Nie było przegranych. Wszyscy wykazali się doskonałą wiedzą i różnorodnymi talentami. Młodzież zorganizowała też mecz w piłkę nożną na Orliku. W tym dniu wszyscy bawili się świetnie a powiew wiosny dało się odczuć na każdym kroku.
Opiekunowie Samorządu
Plan „ŚWIĘTA WIOSNY” w dniu 22.03.2016 r. (wtorek):
W planach jest jeden odwóz dla wszystkich od godziny 12.45.
Uczniowie klasy „O”, I-III mogą być odebrani wcześniej- zgodnie z planem zajęć z wtorku, lub mogą iść samodzielnie do domu (tylko ci, którzy mają zgodę na samodzielny powrót). Reszta uczniów czeka na odwóz.
Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy podczas szkolnej edycji:
Usłyszymy około 15 utworów w wykonaniu naszych uczniów.
Samorząd Uczniowski
Konkurs na Gaik wiosenny
Cel: - zaangażowanie dzieci i młodzieży w imprezę „Święto wiosny” poprzez wprowadzenie elementów rywalizacji grupowej w wykonywaniu gaików,
- wzbudzenie zainteresowania dawnymi zwyczajami ludowymi
związanymi z okresem wiosennym,
- pobudzenia twórczego potencjału i wyobraźni dzieci i młodzieży
Organizator: Samorząd Uczniowski
ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU: 22 marca 2016 roku
Regulamin
- Gaik zwany też Latem, Lateczkiem, Nowym Latkiem, Latorośkiem, Maikiem itp.) to gałąź przybrana wstążkami, kwiatami, ozdobami z papieru itp. Wnoszono go do wsi i obchodzono z nim wszystkie domostwa. Zwykle czyniły to młode dziewczęta, za co otrzymywały od gospodyń jajka, słodkie bułki i drobne pieniądze. Często zwyczaj gaika następował następnego dnia po wyniesieniu marzanny. Gaik symbolizował nadchodzącą wiosnę, odradzającą się przyrodę i życie.
Serdecznie zapraszamy
Samorząd Uczniowski
Oto przybliżony plan „Święta wiosny”:
W planach jest jeden odwóz dla wszystkich o godzinie 12.45.
Uczniowie klasy „O”, I-III mogą być odebrani wcześniej- zgodnie z planem zajęć z wtorku, lub iść samodzielnie do domu (tylko ci , którzy mają zgodę na samodzielny powrót).
Poinformujemy wszystkich w następnym tygodniu o dokładnych planach w tym dniu.
Plan może ulec zmianie, gdyż nie wiadomo ilu uczniów zgłosi się do konkursu.
8 marca 2016 roku w szkole świętowano Dzień Kobiet. Z tej okazji chłopcy pod kierunkiem Pana Edwarda Orłowskiego przygotowali krótką część artystyczną. Złożyły się na nią życzenia oraz scenki pokazujące w sposób humorystyczny cechy charakteru kobiet i mężczyzn, a także relacje między nimi.
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursie plastycznym Moja ulubiona przygoda bohaterów powieści Henryka Sienkiewicza ,,W pustyni i w puszczy” Zorganizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Ostrołęce, udział wzięło 6 uczniów.
Nadia Burlińska kl. IV, Julia Duszak kl. IV, Aleksandra Funk kl. IV, Kinga Koziatek kl. IV,Kinga Osowiecka kl. IV, Wiktor Gajek kl. V
Adresatem konkursu byli uczniowie klasy IV-VI szkoły podstawowej .
Finał Konkursu odbył się 9 marca 2016 roku w czytelni Biblioteki Pedagogicznej w Ostrołęce.
Uczennica Kinga Koziatek z kl. IV zajęła 3 miejsce
Kinga Koziatek z kl. IV zajęła 3 miejsce Nadia Burlińska z kl. IV wyróżnienie Wiktor Gajek z kl. V wyróżnienie
Laureaci konkursu otrzymali piękne słowniki, dyplomy i zestawy zakładek do lektur.
Opiekunem konkursu była Janina Olender.
Zawody sportowe – Piłka siatkowa
Drużyna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej zajęła I miejsce w rejonie 27.02.2016r w Łęgu Przedmiejskim i V miejsce w powiecie 6.03.2016r w Czerwinie.
Skład drużyny: (Marlena Łaszczewska, Milena Parzych, Patrycja Młynarska, Patrycja Koziatek, Wiktoria Koziatek, Urszula Kita)- kl. VI, Natalia Zadrożna -kl. V, (Julia Duszak, Aleksandra Funk, Kinga Osowiecka) – kl. IV
Marzec, a więc to już najwyższy czas, aby poważnie zastanowić się, gdzie dalej do szkoły. Gimnazjaliści z klasy trzeciej otrzymali mnóstwo podpowiedzi. Zaraz po feriach pod kierunkiem pani psycholog z PPP w Myszyńcu badali swoje predyspozycje zawodowe. Następnie na zaproszenie dyrektora Zespołu Szkół Powiatowych w Myszyńcu 7 marca zwiedzili tamtejszą szkołę. W miłej atmosferze poznali sale lekcyjne, sportowe obiekty i inne ciekawe miejsca w szkole, a przede wszystkim - oferty edukacyjne. Zaś 10 marca uczniowie klasy trzeciej wyjechali do Ostrołęki na XIV Prezentacje Edukacyjne, których głównym celem była pomoc młodzieży z naszego powiatu w wyborze dalszego kierunku kształcenia ogólnego i zawodowego. Szkoły ponadgimnazjalne z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego na swoich stoiskach zaprezentowały formy i kierunki kształcenia, zawody występujące w ich szkole oraz działalność różnych kół zainteresowań. Nasi uczniowie z wielkim zainteresowaniem zwiedzali stoiska, przeglądali ulotki, aby niedługo podjąć trafną decyzję wyboru szkoły.
Krystyna Pieńkos
Wyniki szkolnego konkursu recytatorskiego poezji ks. Jana Twardowskiego
I miejsce- Marlena Łaszczewska kl. VI
Wiktoria Gałązka kl. I gimnazjum
Wyróżnienie - Amelia Zadrożna
Maja Zadrożna
Podziękowanie za udział:
Magdalena Kita- kl. II
Wiktoria Koziatek- kl. VI
Patrycja Drężewska- kl. VI
Patrycja Koziatek- kl. VI
Urszula Kita- kl. VI
Radosław Kołodziejczyk- kl. VI
Patrycja Parzych- kl. I gimn.
Natalia Bachmura- kl. I gimn.
Wiktoria Kord- kl. I gimn.
Dwie uczennice, które zajęły pierwsze miejsce pojadą na konkurs recytatorski 16 marca do Chudka.
Wszystkim serdecznie gratulujemy.
Alina Faderewska, Ewa Drężewska
Spotkanie szkoleniowe na temat dopalaczy i narkotyków.
W dniu 29 stycznia 2016 w szkole odbyła się „pedagogizacja” rodziców i nauczycieli na temat nowych substancji psychoaktywnych. Przedstawicielka Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Ostrołęce- Pani Milena Gryczka zapoznała zainteresowanych z objawami zatrucia i spożywania tych substancji. Poinformowała również co zrobić, gdy dziecko zacznie brać narkotyki. Całe szkolenie poparte było przykładami z życia wziętymi, co pozwoliło na lepsze zrozumienie problemu. Wszyscy otrzymali ulotki informacyjne.
WALENTYNKI W NASZEJ SZKOLE - 15 LUTY 2016
Z okazji Dnia Zakochanych Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole pocztę walentynkową. Kolorowa skrzynka wędrowała z klasy do klasy, do której uczniowie wrzucali swoje kartki z wyrazami sympatii dla koleżanek i kolegów. Były one wręczane w tym samym dniu przez pracowników poczty walentynkowej. Uczniowie z klasy III gimnazjum przygotowali też gazetkę z życzeniami i montaż słowno- muzyczny, w którym przedstawili historię WALENTYNEK i współczesną wersję „Romeo i Julii”.
Choinka Noworoczna w Szkole
Choinka Noworoczna w tym roku odbyła się 20 stycznia. Jak zwykle była wielkim przeżyciem dla dzieci i młodzieży naszej szkoły. Klasa III gimnazjum zajęła się dekoracją sali gimnastycznej, aby koleżankom i kolegom umilić zabawę. Wszyscy uczestnicy choinki noworocznej bawili się świetnie przy dźwiękach zespołu. Święty Mikołaj i jego pomocnik przywiózł upominki.
18.01.2015r. odbył się III Szkolny Konkurs Kolęd i Pastorałek zainicjowany przez Samorząd Uczniowski. Został on przeprowadzony w trzech kategoriach:
1. OP oraz klasy I- III
2. klasy IV- VI
3. klasy I-III gimnazjum
Każda klasa mogła przygotować dwa utwory. Celem konkursu było kultywowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia, integracja społeczności szkolnej, rozbudzanie talentów artystycznych.
Werdykt Jury był następujący:
Kl. OP-III
Przyznano dwa pierwsze miejsca:
Kl. IV- VI
Przyznano dwa pierwsze miejsca
Kl. I- III gimnazjum
Przyznano dwa pierwsze miejsca
Decyzje oceniających były zgodne z odczuciami publiczności, która gromkimi brawami nagrodziła wykonawców.
Udział w programie „Książki naszych marzeń"
Nasza szkoła wzięła udział w programie ogłoszonym przez Ministra Edukacji Narodowej pt. „Książki naszych marzeń”.
Uczniowie podawali bibliotekarzom propozycje książek do listy „Książki naszych marzeń”. Na specjalnych kartkach wpisywali tytuły swoich ulubionych książek, które chcieliby, aby znalazły się na półce w naszej szkolnej bibliotece.
Na podstawie tych propozycji powstała lista najpopularniejszych tytułów. Oczywiście lista ta nie wyczerpuje całego katalogu podanych tytułów. Zostały wybrane te pozycje, które najczęściej się powtarzały. Pani Alina Faderewska wprowadziła książki do księgi, założyła karty i przygotowała wystawkę książek zakupionych z dotacji programu. Cześć z nich, już tego samego dnia, znalazła swojego czytelnika.
Opiekun Biblioteki: Ewa Drężewska
Konkurs recytatorski „Poezja lekiem na nudę”
Oto zwycięzcy:
I miejsce- Wiktoria Gałązka
II miejsce- Wiktoria Drężewska i Patrycja Drężewska
III miejsce- Gabriela Kasiewska i Wiktoria Szulc
Pozostali uczestnicy: Marta Gajek, Wiktor Gajek, Paweł Koziatek, Julia Gut, Patrycja Orzoł.
Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział i gratulujemy talentu.
Organizator: Ewa Drężewska
Jurry: Krystyna Opalach, Ewa Drężewska i klasa VI
Galeria prac naszych uczennic
Biblioteka postanowiła w tym roku zorganizować wystawę prac uzdolnionych uczniów. Zgłosiły się dwie uczennice gimnazjum- Anita Olender i Wiktoria Gałązka, które chciały zaprezentować społeczności szkolnej „swoje dzieła”.
Prace można zobaczyć w styczniu i lutym w szkole, na holu głównym.
Opiekun biblioteki Ewa Drężewska
21 stycznia 2016r grupy śpiewacze ze szk. podst. i z gimnazjum brały udział w III Przeglądzie Pieśni „ Zakazane Piosenki” organizowanym przez bibliotekę Publiczną w Olszewo-Borkach i Gimnazjum w Nowej Wsi. Dziewczęta z gimnazjum zajęły w swojej kategorii III miejsce. Wręczenie nagród odbyło się podczas Wieczornicy poświęconej Krzysztofowi Baczyńskiemu zorganizowanej przez gimnazjum w Nowej Wsi.
20 stycznia 2016 dwie grupy śpiewacze z naszej szkoły wzięły udział w Powiatowym Przeglądzie Kolęd i Pastorałek organizowanym GOKSiR w Baranowie. Obydwa zespoły (z gimnazjum i szkoły podstawowej) zakwalifikowały się na galę przeglądu, która odbędzie się 31.01.2016r. w GOKSiR w Baranowie.
Dnia 22 I 2016r.w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Babci i Dziadka. Część artystyczna w wykonaniu dzieci z „Leśnego Ludka”, oddziału przedszkolnego oraz uczniów kl 1-3 wszystkim zaproszonym gościom bardzo się podobała. Były wiersze, piosenki oraz gorące i szczere życzenia. Podczas akademii na twarzach babć i dziadziusiów widać było łzy radości i wzruszenia. Na zakończenie dzieci zaśpiewały głośne „ sto lat” i wręczyły własno ręcznie wykonane laurki. Przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego zaprosiła wszystkich gości na słodki poczęstunek.
Pierwszy raz Szkoła Podstawowa im. Aleksandra Kopcia w Zawadach uczestniczy w projekcie powszechnej nauki pływania „ Umiem pływać”. Projekt ten skierowany jest do uczniów klas I – III szkoły podstawowej. Projekt finansowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, Szkołę Podstawową w Zawadach oraz UŚKS Ostrołęka.
I edycja projektu „ Umiem pływać” realizowana była w naszej szkole od 20.11.2015r. do 21.12.2015r. Uczestniczyło w niej 40 uczniów z klas I – III. Dzieci podzielone były na dwie grupy. Zajęcia odbywały się na basenie w Czarni w każdy poniedziałek i piątek.
Zajęcia te pozwoliły na wyrównanie szans w nauce pływania (nabycie podstawowych umiejętności pływania) oraz promowały zdrowy i aktywny styl życia. Ponadto zajęcia te pozytywnie wpłynęły na prawidłową postawę ciała oraz relacje z rówieśnikami.
Upowszechnianie aktywności fizycznej, usportowienie dzieci, popularyzacja sportu, to bardzo istotne i skuteczne elementy procesu edukacji i wychowania młodego pokolenia.
Powered by aSc EduPage