• Aktualności

            • Każde zakończenie jest nowym początkiem

            • Takie motto towarzyszyło całej społeczności szkolnej na zakończeniu roku szkolnego 2023/2024.

              Uroczystość rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu. Po odebraniu meldunku od przewodniczącej szkoły o gotowości do uroczystości zakończenia roku szkolnego pani Dyrektor przywitała uczniów, rodziców, pracowników obsługi oraz przybyłych gości. Następnie rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klas 6-8. Uczniowie klasy 7 pożegnali klasę ósmą dziękując im za wspólnie spędzony w szkole czas i wręczyli im symboliczne róże.

              Po części artystycznej klasa ósma podziękowała pani Dyrektor, nauczycielom i pracownikom obsługi wręczając im drobne upominki.

              Ważnym elementem uroczystości było wręczenie nagród uczniom z wysoką średnią na koniec roku szkolnego. Następnie uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas gdzie otrzymali świadectwa i po życzeniach miłych i bezpiecznie spędzonych wakacji wszyscy udali się na zasłużony odpoczynek.

            • Akcja „Wkręć się w pomaganie”, czyli zbieranie nakrętek- ciąg dalszy

            • Po raz kolejny zebrane nakrętki  powędrowały do pani Agnieszki Sieruta, która ma nowotwór. Tym razem do współpracy włączył się Zespół Szkół Powiatowych w Baranowie oraz anonimowa osoba, która podarowała ogromną ilość nakrętek. 

              Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję a Pani Agnieszce życzymy powrotu do zdrowia.

                                                                                                                  SU

            • Uroczystość poświęcenia odbudowanego cmentarza wojennego Zawady II i przekazania go pod opiekę OSP Brodowe Łąki i naszej szkoły.

            • W dniu 8 czerwca odbyła się uroczystość poświęcenia i objęcia opieką odbudowanego cmentarza wojennego Zawady II, w której uczestniczyło około 160 osób. Przybyły poczty sztandarowe, duchowni trzech wyznań chrześcijańskich, przedstawiciele Straży Pożarnej, samorządowcy, rekonstruktorzy, Kurpiowskie Bractwo Bartne, Związek Kurpiów, mieszkańcy regionu oraz odległych części Polski.

              Troje uczniów recytowało wiersze a Zespół „Pod Borem” odśpiewał pieśni kurpiowskie. Duchowni odmówili modlitwę i poświecili groby. Przedstawiciele władz zaś  i goście złożyli kwiaty pod krzyżem i zapalili znicze. Strzelcy kurpiowscy oddali salwę honorową. Były też okolicznościowe przemówienia Wójta Gminy Baranowo, przedstawiciela szkoły i przedstawiciela Marszałka Województwa Mazowieckiego. Jednym z zaproszonych gości był Pan Gabriel Janczarski, wnuk Leona Janczarskiego, żołnierza armii rosyjskiej walczącego w okolicach Zawad i Kierzka.

              Wszystkie trzy instytucje, w tym nasza szkoła otrzymała od Marszalka Województwa Mazowieckiego „Dyplomy uznania za pielęgnowanie pamięci o cmentarzach I wojny światowej w gminie Baranowo”. Został też przekazany na ręce Pani Dyrektor symboliczny akt objęcia opieką cmentarza.

               

              Sześć lat pracy, w tym godziny i dni dokumentowania, wykopaliska, setki rozmów, lata wyszukiwania i tłumaczenia dokumentów, podróże do archiwów, tony piasku, ogromny wysiłek fizyczny oraz wspólnie spędzony czas i żywe lekcje historii to wspólne działania Ośrodka Badań Europy Środkowo- Wschodniej, OSP KSRG Brodowe Łąki, naszej szkoły i wielu ludzi niezwiązanych z tymi instytucjami.

              Wszystkim, którzy przyczynili się do odbudowy cmentarza i zorganizowania uroczystości  oraz wszystkim przybyłym gościom serdecznie dziękujemy.

               

              Pełen serwis fotograficzny znaleźć można pod linkami:

              https://www.facebook.com/media/set...

              https://www.facebook.com/media/set...

              https://www.facebook.com/media/set...

              https://www.facebook.com/share/p/PTzRntwD2gvBXA5T/

              lub na profilach Rowerem wokół Ostrołęki i Dziedzictwo Wielkiej Wojny.

               

               

                                                                                                                                 Ewa Drężewska

            • Wyścig Tour de Kurpie

            • Społeczność szkolna klas IV- VIII w dniu 13 czerwca 2024r. aktywnie uczestniczyła w regionalnej imprezie kolarskiej. Uczniowie kibicowali kolarzom w wyścigu Tour de Kurpie w której uczestnicy mieli do przejechania 176 kilometrów trasy ze startem i metą w Baranowie.Tour de Kurpie to miedzynardowy wyścig kolarski w ktorym brało udział ponad stu uczestników z różnych państw między innymi z Węgier, Grecji, Niemiec, Belgii, Holandii oraz Polski. Kolarze pokonali dziewięć rund wokół Baranowa a uczniowie naszej szkoły dzielnie dopingowali wszystkim uczestnikom peletonu.
              Gratulujemy wygranej i dziękujemy za wele pozytywnych emocji przeżytych podczas tego wydarzenia.

               

            • Dzień Dziecka- dzień pełen radości

            • Radość dziecka ma wartość nieocenioną. Wspiera jego rozwój i sprawia, iż wszelkie troski tracą na mocy. Dzień Dziecka to jeden z najradośniejszych dni, na który czekają młodsze i starsze dzieci.
              W tym roku świętowaliśmy go 4 czerwca. Na samym początku dnia były życzenia na sali gimnastycznej a potem wspólne pieczenie kiełbasek.  Każdy uczeń otrzymał też słodki poczęstunek i porcję popcornu.  Te pyszności były doskonałym uzupełnieniem tego niezwykłego dnia. Uczniowie korzystali przez trzy godziny z atrakcyjnych dmuchanych urządzeń. Miały do dyspozycji dmuchany basen z kulkami, DART, byka rodeo oraz dwie wspaniałe, kolorowe zjeżdżalnie. "Dmuchańce” rozstawione na placu szkolnym cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie wzięli też udział w rozgrywkach sportowych. Po udanej zabawie, zmęczone, ale uśmiechnięte dzieci udały się do swoich domów.
               

              Ta plenerowa impreza odbyła się dzięki wsparciu:

              • Rady Rodziców
              • Samorządu Uczniowskiego
              • Ochotniczej Straży Pożarnej w Brodowych Łąkach
              • Firmy handlowej „Jan”
              • Firmy handlowo – usługowej „Krzyś”
              • Sklepu „Groszek” z Zawad
              • SM Mlekovita Wysokie Mazowieckie

               

                                                                                                                                       SU

            • Akcja: GIGA Laurka dla Strażników Lasów

            • Nasi uczniowie z klas I-VII wzięli udział w akcji GIGA Laurka dla Strażników Lasów”, dołączyli 23 laurki zrobione różnymi technikami plastycznymi.Była to akcja ogólnopolska w której wzięło udział 4 052 placówek edukacyjnych (przedszkoli, szkół, różnego rodzaju świetlic i sekcji dziecięcych, działających w Domach Kultury). Dzieci z całej Polski stworzyły laurki dla Strażników Lasów, czyli Strażaków i Leśników, by podziękować im za ochronę naszych lasów przed pożarami. Łącznie namalowali 31 250 laurek.Wspólnymi siłami chcemy dbać o mądre i odpowiedzialne zachowania w naszych lasach, by systematycznie ograniczać w nich liczbę pożarów spowodowanych przez człowieka.Laurka dla Strażników Lasów to inicjatywa, której celem było stworzenie ogólnopolskiej sieci Strażników Lasów poprzez edukowanie młodego społeczeństwa na temat ochrony lasów przed coraz częściej występującymi pożarami. Dzięki tej inicjatywie chcemy także podziękować naszej lokalnej Ochotniczej Straży Pożarnej w Brodowych Łąkach za trud i nieocenioną pomoc w każdej potrzebującej sytuacji.

            • Ślubowanie na czytelników

            • „Czytam, bo umiem”

              Pod takim hasłem 29 maja w naszej szkole odbyło się uroczyste ślubowanie uczniów klasy I na czytelników biblioteki szkolnej. Krótką część artystyczną przygotowała klasa 7 i 8 . Dzieci po złożeniu uroczystego ślubowania, że będą czytać i równocześnie szanować książki, otrzymały od pani Dyrektor upominki w postaci książeczek, a od pani Bibliotekarki zakładki do książek.  Zostały pełnoprawnymi czytelnikami biblioteki szkolnej.

            • 35 Jarmark Kurpiowski

            • 35 Jarmark Kurpiowski

              26 maja grupa dziewcząt w składzie:

              1. Maria Drężewska
              2. Lena Gruźlak
              3. Maja Grzyb
              4. Nikola Zapadka
              5. Magda Zguda

              wzięły udział w 35 Jarmarku Kurpiowskim im. Stanisława Sieruty organizowanym przez RCKK w Myszyńcu i zajęły w swojej konkurencji „dzieci do lat 15” II miejsce.

                                                                                                                        Serdecznie gratulujemy.

               

            • WYCIECZKA DO OLSZTYNA - KLASY IV-VIII

            •  

              24 maja uczniowie klas IV-VIII wyjechali na wycieczkę do Olsztyna. Czekało tam na nich dużo atrakcji. Pierwszym punktem programu był Tor Kormoran Olsztyn, gdzie uczniowie mieli frajdę przejechać się gokartem po torze. Nie zabrakło adrenaliny i wrażeń!

              Następnie dzieci i młodzież zwiedzili Kortosferę - multimedialną przestrzeń, w której edukacja staje się dobrą zabawą. Kortosfera to unikatowy projekt popularyzujący edukację, tutaj można było zobaczyć interaktywne wystawy, skomponowane wokół tematów dotyczących rolnictwa, żywności, diety, zdrowia, przyrody i wpływu człowieka na środowisko.

              Kolejnym punktem programu była wizyta w planetarium, gdzie uczniowie obejrzeli ciekawy seans filmowy o gwiazdach i planetach.

              I na koniec pobytu w Olsztynie odwiedziliśmy Papugarnię. To jest świetne miejsce na spędzenie czasu, miejsce, gdzie można poczuć się jak w tropikalnym świecie Papug. W Papugarni jest 50 papug, to m.in. amazonki, ary, żako, kakadu i rudosterki. Uczniowie mieli możliwość podziwiać, pogłaskać i nakarmić egzotyczne ptaki oraz zrobić sobie z nimi zdjęcie.

              Wycieczka dostarczyła wszystkim uczestnikom wiele radości, zadowolenia i  niezapomnianych wrażeń.

            • Wycieczka do Olsztyna - klasy I-III

            • 24 maja wczesnym rankiem klasy I -  III udały się na wycieczkę do Olsztyna. Pierwszym punktem było odwiedzenie Huty Szkła Artystycznego w Olsztynku. Na spotkaniu pan opowiadał o historii, technologii i ciekawostkach związanych ze szkłem i jego produkcją. Wszyscy z zaciekawieniem słuchali i oglądali jak wyrabia się szklane cudeńka. Kolejnym punktem było zwiedzanie Starego Miasta w Olsztynie. Idąc rynkiem mieliśmy okazje podziwać piękne kamieniczki, imponującą Gotycką Bramę, Zamek Kapituły Warmińskiej i Pomnik Mikołaja Kopernika. Następnie udaliśmy się do Warmiolandii , to był raj dla dzieciaków. Nasi uczniowie wspólnie się bawili korzystając  z atrakcji sali zabaw. Ostatnim punktem był seans filmowy w Planetaruim. Na koniec udaliśmy się na zasłużony posiłek do restauracji. Wszyscy zmęczeni ale szczęsliwy wróciliśmy bezpiecznie do szkoły. To była bardzo ciekawa i udana wycieczka.

            • Dzień Matki i Ojca

            • Dnia 23 maja w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Matki i Ojca. Dzieci z "Leśnego Ludka" oraz uczniowie klas 0 - V przygotowali dla swoich kochanych Mam i Tatusiów montaż słowno-muzyczny, zaś uczniowie klas starszych zaangażowali się w obsługę sprzętu komputerowego i nagłośnienia. Nie zabrakło również pokazu umiejętności tanecznych oraz aktorskich. W ten oto wyjątkowy sposób dzieci wyraziły swoją wdzięczność, szacunek, a nade wszystko okazały ogrom miłości dla Rodziców. Po części oficjalnej uczniowie obdarowali swoje Mamy i Ojców własnoręcznie wykonanymi upominkami. Dzieci poczuły się prawdziwymi gospodarzami tej wyjątkowej akademii. Poprzez wiersz, piosenkę, taniec oraz grę aktorską wyraziły swoje najszczersze uczucia oraz podziękowały za trud włożony w ich wychowanie. Całość spotkania uwieńczona została słodkim poczęstunkiem dla przybyłych Gości. Opiekę nad przygotowaniem całości uroczystości sprawowały pani Krystyna Gajek i pani Anna Płoska.

              Dziękujemy wszystkim za obecność i zapraszamy za rok :)

            • Filharmonia

            • Uczniowie z naszej szkoły w dniu 22.05.2024r. uczestniczyli na warsztatach z filharmonii. Pan który nas odwiedził przedstawił program zatytułowany "Przylatujace bociany". Podczas zajęć ukazane były piękne brzmienia melodii klasycznej i współczesnej. Uczniowie aktywnie włączyli się w muzyczno- ruchowe naśladowania zwierząt takich jak: bociany, żaby, małpy i tygrysy.

              Dla dzieci była to aktywna lekcja, która łączyła beztroską zabawę z edukacją muzyczną.

            • Konkurs „Omnibus biblioteczny”

            • W dniu 21 maja  dwóch uczniów z naszej szkoły Oskar Frąckiewicz i Piotr Olender brali udział w konkursie „Omnibus biblioteczny” zorganizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Ostrołęce. Konkurs był rozgrywany na zasadzie gry ”Jeden z dziesięciu”. Obydwu uczniom udało się wejść do drugiego etapu, niestety do finału już nie dotarli. Ale i tak gratulacje dla chłopaków za pokonanie stresu i za wiedzę.

            • Święto Szkoły

            • 8 maja, w rocznicę śmierci patrona szkoły - Aleksandra Kopcia, obchodziliśmy Święto Szkoły.
              Po trzech godzinach lekcyjnych cała społeczność zgromadziła się na boisku, aby świętować na sportowo. Po przedstawieniu programu przez p. Leszka Tańskiego, uczniowie klasy VIII zaprezentowali życiorys patrona.

              W ramach przygotowań do święta odbyły się konkursy. Dla klas I-III  - konkurs recytatorski na wiersz pt. „Ciężar losu” dedykowany naszemu patronowi przez poetę ludowego Czesława Parzycha.

              Wybrani uczniowie z klas IV-VIII zmagali się w konkursie ortograficznym – na podstawie życiorysu Aleksandra Kopcia.

              Po wręczeniu nagród odbyły się konkurencje sportowe. Najmłodsi rywalizowali w biegach na 100m, starsi – bieg sztafetowy. Wiele emocji budził też turniej piłki nożnej. Wszyscy uczestnicy otrzymali słodkie upominki. Wśród głośnego dopingu miło spędziliśmy Święto Szkoły.

               

            • Akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja

            • Dnia 30 kwietnia 2024 r. w naszej szkole świętowaliśmy  rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Z tej okazji uczniowie klas IV - VIII przygotowali uroczystą akademię. W montażu słowno - muzycznym przybliżyli nam historię uchwalenia Ustawy Rządowej z 1791 roku. Wyjaśnili, czym jest konstytucja i dlaczego uchwalenie Konstytucji 3 maja ma tak istotne znaczenie dla historii polskiej i europejskiej demokracji.  Dziękujemy uczniom naszej szkoły za wzruszającą żywą lekcję historii...

            • I BIEG KURPIOWSKI W ZAWADACH – 28.04.2024r.

            • Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w biegu:

              klasa „0”  Barbara Grabowska;

              klasa I  Milena Koziatek, Maria Drężewska, Maria Grabowska, Antonina Kuta, Marek Olender, Daniel Olender;

              klasa IV  Alan Tomczak, Hubert Olender, Marcel Tański;

              klasa V  Martyna Koziatek, Lena Ambroziak, Magdalena Zguda, Karol Duszak, Bartosz Duszak, Kuba Zieliński, Paweł Szyszka;

              klasa VI  Krystian Zadrożny, Oskar Frąckiewicz.

               

              Najlepsze miejsca w swoich kategoriach zajęli:

              Barbara Grabowska – III miejsce

              Marek Olender – I miejsce

              Daniel Olender – II miejsce

              Martyna Koziatek – III miejsce

              Alan Tomczak – III miejsce